FAQ

Jak dlouho Zembag vydrží?

Vysoká kvalita zpracování nám dovoluje poskytnout 5letou záruku. Při správném užívání vám vydrží celý život.

Může se stát, že se Vám zelenina začne kazit. Vyjměte vnitřní pytel a ideálně v ruce vyperte. Při větším znečištění vnitřní vak i vnější část Zembagu můžete šetrně vyprat při nízké teplotě (30 °C). 

Kolik kmínových pytlíků potřebuji?

Platí, že na 2,5 kg brambor dáváme 1 pytlík. To znamená, že do Zembagu na 2,5 kg brambor patří jeden pytlík (Kmínový pytlík Zembag - 18 g :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop)), do Zembagu na 5 kg brambor patří 2 pytlíky (Kmínový pytlík Zembag 2v1 - 2 x 18 g :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop)) a do Zembagu na 10 kg brambor patří 4 pytlíky (Kmínové pytlíky Zembag 2 x 2v1 - celkem 4 x 18 g :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop)).

Jak často musím kmínový pytlík měnit?

Zembag zpomaluje klíčení brambor díky speciálně upravené kmínové silici. Ta je obsažena v náplni, která se vkládá mezi brambory do Zembagu, a za běžných podmínek vydrží působit minimálně 5 měsíců. Pokud zpozorujete známky klíčení, je potřeba přidat novou kmínovou náplň. 

V rámci pokusů a testování některé vzorky vydržely bez klíčení i jeden rok.

Co do Zembagu nepatří a proč?

Nezapomeňte, nové a rané brambory nejsou určeny ke skladování, a to ani ke skladování v Zembagu! Tyto brambory nemají vyvinutou slupku a jsou díky tomu velmi náchylné k plísním a hnilobám. Kmínová silice je navíc poškozuje. Podle zákona musí být jako "nové" a "rané" označeny. Do Zembagu patří výhradně pozdní brambory. Rané brambory můžete krátkodobě skladovat zde:

Ovoce a zelenina :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop) 

Brambory klíčí, co dělám špatně?

Zřejmě není vytvořena dostatečná ochranná atmosféra v pytli Zembag. Důvodem může být nedostatečně uzavřený vnitřní pytel nebo již není účinná kmínová silice. V tom případě je třeba vyměnit náplň se silicí Kmínový pytlík Zembag - 18 g :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop)

Brambory hnijí, co dělám špatně?

Jde-li o pozdní brambory určené ke skladování, vyjměte hnijící brambory, ostatní brambory osušte a vraťte do vymytého Zembagu. Takové brambory byly již při uskladnění infikované a hniloba se rozvinula během skladování. Z toho důvodu je třeba brambory kontrolovat pravidelně, alespoň zběžně. Jde-li o "rané" nebo "nové" brambory, ty nejsou určeny ke skladování a to ani ke skladování v Zembagu! Tyto brambory nemají vyvinutou slupku a jsou díky tomu velmi náchylné k plísním a hnilobám. Kmínová silice je navíc poškozuje.  Do Zembagu patří výhradně pozdní brambory. Rané brambory můžete krátkodobě skladovat zde: Ovoce a zelenina :: Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor (upgates.shop) 

Co mám dělat s náplní, když nemám brambory?

Náplň se silicí můžete krátkodobě uskladnit ve skleničce s víčkem

Jaká je platnost dárkového poukazu?

Platnost dárkového poukazu je jeden rok od zakoupení.